15.7 C
Zilina
14. júla 2024

Sobotné trhy domácich produktov pre Žilinu a okolie

Žilina, 21. 10. 2023 – V areáli ZŠ Jarná ulica na Hlinách VII sa prvýkrát uskutočnil trh domácich produktov s príznačným názvom Trhovisko pre Žilinsko. Predaj, ktorý organizuje OZ Sebestačné Žilinsko, sa pôvodne konal v Trnovom, ale kvôli lepšej dostupnosti zmenil svoje miesto a zakotvil v Žiline. Cieľom je predávať sezónne výrobky, takže, aj keď sortiment nie je taký široký ako v supermarkete, viete, že kupujete to, čo sa na Slovensku aktuálne dopestovalo. Organizátor pozýva všetkých na svoju stránku https://www.facebook.com/groups/765361181809439, kde sa môžete pridať medzi túto komunitu.

Na trhovisku sa od rána varil fantastický jelení guláš, ktorý rozvoniaval široko – ďaleko. Návštevníci mali možnosť ochutnať a zakúpiť si výborné koláčiky, kváskové pečivo či mäsové výrobky. Jabĺčka patria k symbolom jesene a tu kúpite naozaj slovenské. Do pozornosti dávame predávané medové výrobky, rôzne pochutiny, ako napríklad domáce kečupy, cuketové nátierky a podobne. S blížiacim sa ochladením vám dobre poslúžia ponožky s vysokým podielom vlny a romantickú atmosféru jesenných dní vám pomôžu doma urobiť sviečky. Objavili sme sójové a voskové, ktoré sú ekologickejšou náhradou sviečok parafínových.

V stánkoch sme našli aj prírodné tinktúry pre vaše zdravie, nezaťažujúcu kozmetiku pre krásnu pleť a veľa ďalších potrebných vecí do domácnosti. Atmosféra na trhu bola príjemná a splnila cieľ organizátorov, a to – spájať, komunikovať a dávať do povedomia udržateľný spôsob života. Tento trh má veľký potenciál, koná sa každé dva týždne a svojou návštevou či spätnou väzbou podporíte jeho rozvoj.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa