28.5 C
Zilina
22. júla 2024

Trhovisko poslednýkrát v tomto roku

Obľúbené Trhovisko pre Žilinsko na Jarnej ulici v Žiline dnes potešilo kupujúcich. Kto ešte nemal nakúpené na Vianoce, neoľutoval. V ponuke boli typické vianočné produkty – domáce vajíčka, orechy, mak, strukoviny, vianočné oblátky, med a medovina.

Tak, ako naposledy, široko-ďaleko rozvoniavali domáce údené mäsové výrobky – slanina a klobásy. V ďalšom stánku predajca ponúkal mäsové konzervované výrobky domácej výroby. Kváskové chlebíky a pečivo sa ihneď rozchytali, ako prvé sa minuli bezlepkové.

Samozrejme nechýbali koláčiky, medovníčky, sušienky či iné drobné vianočné pečivo. Kto pozná kimči – zdravý kvasený produkt, mohol ho na trhovisku ochutnať a kúpiť. Z korenín mnohých upútala sušená cvikla, ktorá krásne zafarbí jedlo.

Stánok s jabĺčkami nevynechal skoro nikto z kupujúcich. V ponuke boli známe odrody ako Gala, Golden, Topaz či Fuji. Okrem toho boli v ponuke aj jablkové šťavy s rakytníkom, cviklou či škoricou. Pri liečivých tinktúrach, mastiach a olejoch sa pristavovali mnohí záujemci a predajcovia ochotne vysvetľovali, na čo všetko sa dajú použiť.

Zvláštnosťou boli drevené výrobky z masívu pre rôzne účely. Vianočnú atmosféru doplnili dekoratívne vence a prírodné sviečky v skle, s nádhernou vôňou esenciálnych olejov.

Aj keď sa predaj na Trhovisku uskutočnil tento rok naposledy, spoluorganizátorka podujatia Elena Gáliková nám v rozhovore prisľúbila, že v budúcom roku bude tradícia trhov pokračovať.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa