14 C
Zilina
19. júna 2024

Trhovisko pre Žilinsko napreduje

V druhú februárovú sobotu sa opäť konali trhy v areáli ZŠ Jarná v Žiline. Záujem ľudí je čoraz väčší, mnohé produkty sa veľmi rýchlo vypredali.

Novinkou v tomto roku je stánok s aróniou, ktorá má veľmi dobré účinky pre zdravie. V ponuke boli šťavy, vína, džemy a čaje.

Stánok s údenými mäsovými výrobkami rozvoniaval široko – ďaleko, v ďalšom sa predávali mäsové konzervy, nátierky a koreniny. Nechýbala ani zelenina, hlavne koreňová, cibuľa, cesnak, zemiaky tekvica, strukoviny a huby.

Už tradične bol na trhu stánok s jablkami a jablkovými šťavami Jablkový raj, na odbyt išli domáce vajíčka, syrové výrobky, huby, moravské koláče, štrúdle, pagáče od Zuzky a jej dobrôt či sušienky. Pre tých, ktorí mali chuť na dezert, boli v ponuke veterníky a malé pavlovky od Simony Zajacovej.

Nechýbali stánky s prírodnou kozmetikou, sviečkami, liečivými tinktúrami, domácimi vínami a rôznymi dekoračnými výrobkami.

Trhovisko funguje aj ako bazár, čiže môžete sem priniesť veci, ktoré už nepotrebujete. Trhy sa konajú každé dva týždne a organizátori vás na ne srdečne pozývajú!

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa