3 C
Zilina
24. apríla 2024

Trhovisko pre Žilinsko na veľkonočnú nôtu

Sobotňajšie trhovisko poslednýkrát pred Veľkou nocou splnilo očakávania predajcov aj kupujúcich. Počasie bolo priaznivé a nálada ako vždy vynikajúca. K tradičnému sortimentu predajcov pribudli výrobky s veľkonočnou tématikou.

Stálicou na trhu je stánok s jabĺčkami a ovocnými šťavami od Jablkovy raj. Kvalitu slovenských jabĺčok netreba naozaj nikomu predstavovať a chuť takisto nezaostáva za kvalitou. Ponúkané odrody boli Jonagold, Granny Smith, Topaz, Pinova a Fuji.

Mäsových priaznivcov vôňa spoľahlivo doviedla k stánku s údenými mäsovými výrobkami. V ponuke boli údené domáce výrobky, o ktoré je v tomto období veľký záujem. Veď kto by odolal týmto veľkonočným pochúťkam, dokonale ladiacim s tradičným zemiakovým šalátom.

O vajíčka, symbol jari a Veľkej noci nebola núdza. V ponuke boli aj prepeličie vajíčka, ktoré preferujú ľudia kvôli lepšej stráviteľnosti, nižšiemu obsahu cholesterolu a vhodnosti pre ľudí s intoleranciou.

Zuzkine dobroty opäť nesklamali. Bonuka bola bohatá, kto miluje výrobky z kysnutého cesta, určite si prišiel na svoje. Kysnuté štrúdle, buchty, moravské koláče, pagáče a mnohé iné, sa rýchlo vypredávali.

Kto si chce v jarnom období upraviť črevnú mikroflóru, nevynechal stánok so zdravou dobrotou kimči od výrobcu Tradičné kimči. O tom, že si výrobca dal záležať aj na obale, svedčili úhľadné fľaštičky tohto skvelého výrobku.

Môžu byť sušienky aj zdravou pochúťkou? O tom nás presvedčila vo svojom stánku sympatická predávajúca z Kúsok zdravia, ktorá sa nehanbí za zloženie svojich sušienok, pretože sú kvalitné a bez prídavných látok. A keďže bude o chvíľu Veľká noc, v ponuke bol aj krásny veľkonočný brownies zajačik, skvelá náhrada za nekvalitné veľkonočné figúrky.

Domáci med priamo od včelárov, bol z farmy rodiny Kaššayovcov a od včelára Františka Šumeraja zo Starého Tekova. V ponuke boli aj včelie produkty a výrobky – peľ, medovina, propolis a iné. Len o kúsok ďalej bol stánok s prútenými výrobkami, ktoré išli výborne na odbyt. V ponuke ďalších predajcov nechýbal mak, orechy, strukoviny, cibuľa, cesnak a sušené ovocie. Pre krásu a zdravie ste mohli nájsť rôzne masti, krémy, mydielka od Martiny Šlížkovej a liečivé tinktúry od ďalších predajcov.

Predajcovia nezabudli ani na veľkonočnú výzdobu. Kto nemá ešte veniec na dvere, mohol tu kúpiť. A pre tých, komu chýbajú veľkonočné ozdoby, sa v stánku Best Klara Handmade skveli takéto netypické originálne kúsky.

Zdajú sa vám komerčné hračky neoriginálne? V stánkoch s handmade háčkovanými hračkami by ste si prišli na svoje.

Trhovisko funguje aj ako bazár a blší trh, čiže môžete sem priniesť veci, ktoré už nepotrebujete. Trhy sa konajú každé dva týždne a organizátori vás na ne srdečne pozývajú!

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa