28.5 C
Zilina
22. júla 2024

Futbalové majstrovstvá – odluka od stola i lože

Najväčší futbalový sviatok Euro 2024 prináša do mnohých domácností „odluku od stola i lože“. Muži začnú inak myslieť, inak sa správať, vysielať neobvyklé signály do okolia. To všetko preto, aby zmiatli súpera v domácnosti. Dokonca sú pre získanie času na sledovanie vyvolených zápasov ochotní robiť aj nepopulárne či dokonca pre nich takmer tabuizované činnosti. Úplne iná situácia nastáva, ak majú lístky na niektorý zápas. Chovajú sa sebavedomejšie, pretože vedia, že o pár hodín „vyhučia“ z domu, a tak si dovolia byť nervóznejší či dokonca spurní.

Aj u nás to dnes tak bolo. Moja drahá polovička sa chystala na pondelkový zápas Slovensko – Belgicko vo Frankfurte. Áno, v niekoľkodňovom predstihu sa pohla výlučne pánska výprava smerom na západ, pretože Remarqueove „Na západe nič nové“ je v tomto období absolútne neaktuálne. Je tam toho mrte nového. Keďže dnes je inaugurácia nového slovenského prezidenta, chvíľami sa mi, pod rúškom dôležitosti príprav zazdalo, že sa potajomky chystá tam. Tušíte správne, samozrejme, že sme sa pohádali. Hneď zrána, pretože akákoľvek moja požiadavka či pripomienka narúšala jeho momentálne rozpoloženie a miesto očí som mu na tvári videla dve nechutne sa gúľajúce futbalové lopty. Opáčila som, či by ešte pred odchodom nevyniesol odpadky. No, keby bol ostal doma a nejaký zápas by chcel sledovať v telke, s radosťou by sa podujal. Keďže, ako som už spomínala, mal istý odchod na zápas do Nemecka, vzoprel sa! Napokon ich vyniesol, ale tých komentárov!

Keď zápas, tak zápas: „Ešte nemáš z balkóna spratané veci z bicyklovačky! Si pár dní doma a už ťa zas kamsi čerti nesú!“ Vrátil sa z nej pred týždňom, ale trvala viac ako týždeň. Vtedy som si ale uvedomila rozdiel v nálade pri príprave na bicyklovačku a na futbal. A aký adrenalín obe situácie vyplavujú. Na bicyklovačku, hoci trvala dlhšie, sa chystal pokojne a akosi rozvážnejšie. Asi preto, lebo vedel, že na nej musí podať náročný fyzický výkon, zabezpečiť pred i po ceste viacero vecí. Na futbale sa od neho nič také neočakáva. Len občas rozhorčene vstať, zakričať, okomentovať, čo sa práve na ihrisku stalo a zdolať počas všetkých tých dní niekoľko litrov piva. Každopádne, nečudujem sa, že fanúšikom na štadióne občas prepne. Ich mozog sa totiž občas vypína, už vtedy keď sa tam chystajú. Napokon sme ale uzavreli mier a dohodu, že nejakú fotečku či videjko z atmosféry pošle aj na náš portál.  

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa