14 C
Zilina
19. júna 2024

Duo speváčiek zo Strečna ako jediné reprezentuje Žilinský kraj

Habovka – V priestoroch Domu kultúry v Habovke sa v dňoch 17. – 19. 11. 2023 koná Vidiečanova Habovka. Ako jediné budú v kategórii spevácke duá Žilinský kraj na tejto celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke hudobného folklóru detí a dospelých reprezentovať Ľubica Kučerová s dcérou Malvínou zo Strečna.

Už 47 rokov je tento folklórny sviatok, pod rôznymi názvami, vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku, od roku 2009 známy ako Vidiečanova Habovka. Ľubica a Malvína Kučerové sa predstavia v rámci prvého súťažného bloku v kategórii spevácke duá s piesňou Čičera, čičera, daj Bože večera.

Ľubica a Malvína Kučerové zo Strečna.
Ľubica a Malvína Kučerové zo Strečna.

Slávnostný galaprogram podujatia spojený s vyhlásením výsledkov Vidiečanovej Habovky 2023 začne v sobotu 18. 11. 2023 o 19. hod. V nedeľu bude program pokračovať rozborovým seminárom s odbornou porotou. Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom celoštátneho kola súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých je Národné osvetové centrum. Hlavným organizátorom je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa