27.4 C
Zilina
22. júla 2024

Mikšová v znamení heligónky

Deviate stretnutie heligonkárov prilákalo v sobotu 22. 6. 2024 do Mikšovej nielen množstvo muzikantov, ale aj priaznivcov tohto tradičného ľudového nástroja a folklóru. Zorganizovali ho Mária Fujdiaková, poslankyňa za mestskú časť Bytča – Mikšová, DHZ Mikšová s prispením grantového systému Mesta Bytča. Pestrým programom v tamojšom dome kultúry sprevádzala prítomných Miriam Šipulová a na javisku sa vystriedali nielen ostrieľaní hudobníci, ale aj mladé talenty.

„Zámerom tohto kultúrneho podujatia bolo oživenie záujmu o hru na tento obľúbený nástroj a o ľudový hudobný žáner, ktorý robí radosť nielen staršej a strednej generácii, ale ako sme sa presvedčili, aj našim najmenším. Čo nás mimoriadne teší, je aj účať mladých a nových talentov.

Po štvorročnej odmlke sme s obavami stretnutie heligonkárov opäť usporiadali a záujem vyše dvoch stoviek divákov nás naozaj milo prekvapil.

Na pódiu sa počas prehliadky vystriedalo 13 folklórnych skupín, z toho dve domáce z Mikšovej – staršiu generáciu zastupovali Mikšovci a mladšiu folkloristi s recesistickým názvom Krčmoví hráči,“ povedala Mária Fujdiaková, ktorá za organizátorov vyjadrila veľkú spokojnosť s účasťou hudobníkov aj divákov i poďakovanie všetkým, ktorí k podujatiu prispeli.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa