3 C
Zilina
24. apríla 2024

Mažoretky Dreams deväťkrát zlaté

Dňa 17. marca 2024 sa mažoretkový súbor Dreams z Kysuckého Nového Mesta zúčastnil na medzinárodnej súťaži Podhostýnsky pohár v Českej republike. Dievčatá ňou viac ako úspešne začali trinástu súťažnú sezónu 2024. Súťaž bola rozdelená do dvoch dní, druhý deň súťažili s náčiním pom-pons. Na tanečnom parkete sa vystriedalo 30 veľkých a 127 malých formácií.

Na Podhostýnsky pohár vycestovala výprava z Kysuckého Nového Mesta dvomi autobusmi so 64 súťažiacimi a ich rodičmi. Doobeda súťažili veľké formácie, dreamsky reprezentovali hneď 3 veľké skupiny, a to najmenšie deti (6-7 rokov), kadetky (8-11 rokov) a seniorky (13-17 rokov).

Veľká formácia deti – 1. miesto

Najmladšia skupina detí s 25 dreamskami obsadila 1. miesto. Kadetky podali skvelý výkon, v silnej konkurencii obsadili 4. miesto. Najskúsenejšie seniorky odtancovali výborne a získali nielen zlato – 1. miesto, ale ich choreografia bola ohodnotená najvyšším počtom bodov, čím si vyslúžila titul ABSOLÚTNY VÍŤAZ Podhostýnskeho pohára. Seniorky si už po tretíkrát vybojovali obrovský putovný pohár. Popoludní súťažili malé formácie deti a kadetky pom-poms. Dreamsky sa nenechali zahanbiť, čo potvrdilo aj druhé vyhodnotenie dňa, ktoré prinieslo ďalšie cenné kovy a nasledovné umiestnenia:

1. miesto: trio deti (Papučíková, Jantošíková, Nemcová)

1. miesto: miniformácia deti

1. miesto: miniformácia kadet

3. miesto: sólo deti (Elis Linetová)

3. miesto: trio kadet (Ochodničanová, Karasová, Vlčková)

Veľká formácia senior – Absolútny víťaz.

Po náročnom dni sa dostali na rad aj naše najstaršie dreamsky, a to juniorky a seniorky, ktoré excelovali:

1. miesto: trio junior (Svrčková, Fábiková, Kolarská)

1. miesto: duo senior (Padychová, Maráčková)

1. miesto: miniformácia junior

1. miesto: miniformácia senior

2. miesto: sólo junior (Barborka Beláková)

2. miesto: sólo senior (Barborka Hrubá)

Sezóna 2024 je oficiálne zahájená a úžasné výsledky predstihli očakávania – 13 choreografií zo 14 bolo ocenených medailou. Teraz dreamsky čaká posledných 7 týždňov náročných tréningov do Majstrovstiev Slovenska v Púchove, kde bude štartovať až 15 choreografií.

Ďakujeme všetkým dievčatám za vzornú reprezentáciu a rodičom za úžasnú podporu. Za finančnú pomoc ďakujeme sponzorom, Centru voľného času v Kysuckom Novom Meste, všetkým darcom 2 % z dane,  ktorí prispeli na nákladné kostýmové vybavenie a súťažné pom-pony (strapce). Najväčšie poďakovanie patrí našim trénerkám Mgr. Laure Chupáčovej, Bianke Jurkovičovej a asistentkám trénerov, ktoré popri svojich vlastných tréningoch trénujú a pomáhajú s mladšími dievčatami.               

                                                                                   

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa