15.7 C
Zilina
14. júla 2024

Vladimíra Takáča čaká ďalší challenge

Keď sa dnes šťastne vráti z Nemecka zo služobnej cesty, vhupne rovno do obleku, „pribalí“ manželku a dcérky a vyrazí do Trenčína. Čaká ho tam ďalší súboj, ktorý zvedie s ostatnými nominantmi na Cenu regiónov. (inšpiratívny rozhovor s ním nájdete na https://www.mojtyzden.sk/rozhovory/majster-sveta-vladimir-takac-z-bytce/)

Vladimír Takáč z Bytče  je nominovaný na Cenu regiónov v kategórii rozvoj športu. Okrem tejto kategórie bude cena udelená i v kategóriách vzdelávanie a veda, umenie a kultúra, zdravotníctvo a sociálne veci, rozvoj občianskej spoločnosti a férové podnikanie. O víťazoch všetkých kategórií rozhodne spomedzi 21 finalistov porota zložená zo zástupcov každého samosprávneho kraja.

Už teraz však vieme, že mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos by si mal prevziať Juraj Kukura. Prvý ročník súťaže – verejného celoštátneho ocenenia –  vyhlásilo Združenie samosprávne kraje Slovenska SK8 v spolupráci so samosprávnymi krajmi v snahe podporiť, zviditeľniť a poďakovať aktívnym obyvateľom v regiónoch Slovenska, ktorí v roku 2023 výrazne prispeli k ich rozvoju. Vyhlásenie ôsmich laureátov sa uskutoční dnes na slávnostnom galavečeri v Trenčíne.

Vladimír Takáč je nominovaný za popularizáciu novej športovej disciplíny fitnes challenge. Je športový nadšenec, ktorý podporuje šport u všetkých vekových kategórií. Fitnes challenge sa považuje za najférovejšiu disciplínu, a zároveň je najmladšou disciplínou fitnes športu. Jeho súčasťou je aj kulturistika, silový trojboj a fitnes. Cieľom jeho snahy je presvedčiť ľudí, že aj napriek zdravotným problémom je možné venovať svoju pozornosť telu a udržiavať sa v dobrej fyzickej kondícii, čo zároveň ovplyvňuje aj celkové psychické zdravie človeka. Vladimír Takáč je okrem iného majstrom sveta v tomto športe a držiteľom mnohých medailí a ocenení. I keď je skromný, netají sa tým, že by ho ocenenie za rozvoj a zviditeľňovanie regiónu, a v jeho prípade i Slovenska, veľmi potešilo. Dnes večer mu spoločne držíme palce.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa