19 C
Zilina
27. júla 2024

Majstrovstvá Slovenska v karate 2024 z pohľadu Žiliny

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev v športovom karate sa konali v sobotu 2. marca vo Zvolene. Na podujatí sa zúčastnili aj žilinskí karatisti a karatistky –  seniori z AC UNIZA Karate klub Žilina. Nesklamali ani tohto roku a z podujatia si odniesli viacero významných ocenení, a to v oboch kategóriách – kata i kumite.

Prvé miesto a titul Majster SR v karate si odniesla Elena Cisariková v kategórii kumite seniorky nad 45 rokov bez rozdielu hmotnosti. Dlhoročná trénerka a pretekárka obstála rovnako dobre – na prvej priečke – aj v kategórii kata seniorky nad 45 rokov.

Výborne – prvenstvom a zlatou medailou zažiarila aj ďalšia žilinská karatistka – Andrea Stáreková, a to v kategórii kumite seniorky nad 35 rokov bez rozdielu hmotnosti.

Veľmi dobre sa zaradila aj Viktória Snopková, ktorá v kumite seniorky nad 68 kg obsadila druhú priečku.

Kumite družstvá – ženy v zložení Stáreková Andrea, Snopková Viktória, Kuchariková Renáta a Kotruchová Terézia obsadili tretie miesto.

Dobre si počínali ale aj žilinskí muži z AC UNIZA Karate klub Žilina, v kategórii kumite seniori nad 55 rokov bez rozdielu hmotnosti. Alojz Mintal obsadil druhé miesto, tretie miesto pripadlo Petrovi Štrbkovi a Viliamovi Rojkovi, 5. miesto získal Ľubomír Šuták. Na prvom mieste sa umiestnil Ján Jurga z Karate klubu pri TJ ZZO Čadca.

V celkovom hodnotení klubov z 39 zúčastnených skončil AC UNIZA Karate klub Žilina na neuveriteľnom 3. mieste za Telovýchovnou jednotou Rapid Bratislava a FARMEX Nitra.