15.7 C
Zilina
14. júla 2024

Inkluzívne ihrisko už aj v Bytči

Na sídlisku Úvažie v Bytči môžu deti využívať nový hrací priestor s inkluzívnymi prvkami. Detské ihrisko určené aj pre deti so špecifickými potrebami, sa začalo stavať v júni 2023 a práce boli ukončené v novembri 2023. Jarné mesiace tohto roku tak môže privítať svojich prvých detských návštevníkov.

Inkluzívne ihrisko je postavené z ekologických materiálov, kde hlavným stavebným prvkom bolo agátové drevo. Dominantou celého priestoru je loď „Nina“. Inkluzívne hracie prvky tvoria pieskovisko čln, ďalej kolotoč a hojdačka hniezdo. K hracím prvkom sú vybudované bezbariérové chodníky, vďaka ktorým je zabezpečený prístup pre deti s pohybovým hendikepom. „Projekt “Ihrisko pre každé dieťa“ sa nám podarilo zafinancovať aj vďaka podpore Ministerstva práce a sociálnych vecí a rodiny SR. Celkové náklady predstavujú 68 186,- €, z toho 45 000,- € bola dotácia. Naše mesto sa stáva atraktívnou destináciou bývania mladých rodín s deťmi. Týmto ihriskom, s inovatívnym mobiliárom pre znevýhodnené deti, sa vytvoril jedinečný priestor pre integráciu zraniteľných skupín s rodinami so zdravými deťmi,“ upozornil Anton Kotešovský, vedúci oddelenia regionálneho rozvoja Mesta Bytča.

Ďalšou skolaudovanou stavbou v tomto roku, ktorá bola daná do užívania deťom, je prístavba jedálne na ZŠ E. Lániho. Kapacita stravníkov sa z pôvodných 92 miest zvýšila na 184. Počet stravníkov v jedálni je 350. Ďalej sa tu vytvoril nový a väčší výdajný priestor obedov, namiesto jedného výdajného okna sú dve výdajné okná, a to z dôvodu urýchlenia výdaju obedov. „Investície do infraštruktúry pre deti sú prioritou mesta. Nedávno sme podali žiadosť o dotáciu na zatepľovanie jednej z našich materských škôl. V súčasnosti je v procese príprava projektovej dokumentácie na rozšírenie kapacít ZŠ Ul. Mieru,“ dodal na záver Miroslav Minárčik, primátor mesta.          

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa