14 C
Zilina
19. júna 2024

Prvé nominácie na Knihu Horného Považia 2023

Do 29. februára 2024 máte možnosť nominovať knihy do súťaže Kniha Horného Považia 2023 – nominačný list. Nominované môžu byť knihy, ktoré boli vydané v roku 2023, sú späté s regiónom Horného Považia tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti a bolo im pridelené ISBN (pravidlá súťaže).

Online nominačný list môžete vyplniť na tejto adrese: https://forms.gle/pMmJZBHYtRpa4b5f9

Aktuálne sú nominované (nominované knihy):

  • Lucia Sasková – Neviditeľná
  • Štefan Haviar (zost.) – Národný kalendár 2024
  • Marcela Laiferová – Ako nájsť vnútorný pokoj
  • William Shakespeare – Benátsky kupec
  • Denisa Cabadaj Ogino, Justin Ogino – Ogi báje. Japonské rozprávky
  • Toňa Revajová – O druhej v malej telocvični

1. nominácie – KHP 2023

Neviditeľná

Ten istý cudzí byt. Samota. Zatiahnuté závesy dvadsaťštyri hodín denne. Týždeň, mesiac, rok bez akéhokoľvek kontaktu s ľuďmi a vonkajším svetom.

Najnovšia próza od Lucie Saskovej s názvom Neviditeľná nadväzuje na svoje úspešné romány s témou narušenej psychiky a ponúka čitateľom znepokojujúci príbeh o živote na hrane.

BELETRIA

Zostavil Štefan Haviar

Národný kalendár 2024

Populárno-náučný kalendár na rok 2024 prináša množstvo zaujímavých príspevkov nielen o významných udalostiach v živote Slovenska, ale aj veľké množstvo profilov známych osobností.

ODBORNÁ LITERATÚRA

Ako nájsť vnútorný pokoj

Legendárna speváčka, lekárka a astrologička Marcela Laiferová vo svojej knihe ponúka návod, ako môžeme znovu získať rovnováhu aj po úderoch osudu. Vysvetľuje, ktorými potravinami si zlepšíme náladu a zvýšime energiu, či ako na nás vplývajú farby. Ponúka podrobný program proti stresu, dvanásť zlatých zásad pri chudnutí, ale aj svoje vlastné triky na krásu a popri nich spoznáte aj zaujímavé detaily z autorkinho života.

ODBORNÁ LITERATÚRA

Benátsky kupec

Mladý kupec Bassanio premrhal všetok svoj majetok a zo zložitej situácie mu pomôže len sobáš s krásnou Portiou. Ak sa však chce uchádzať o jej ruku, potrebuje peniaze. Jeho priateľ, vážený kupec Antonio, sa zaňho zaručí u starého úžerníka Shylocka. Chamtivý Shylock trvá na dodržaní podmienok dohody a cena, ktorú má Antonio zaplatiť, je naozaj vysoká.

Z anglického originálu preložil a sprievodné texty napísal Ľubomír Feldek.

BELETRIA

Ogi báje. Japonské rozprávky

Denisa Cabadaj Ogino je spoluautorkou bestsellerových románov Sushi v dushi, S dušou Japonky a autorkou kuchárskej knihy Navarme si Japonsko. Teraz si sympatická Denisa splnila svoj ďalší sen. Spolu so synom Justinom vydala knihu japonských rozprávok Ogi báje. Okrem rozprávok v knihe nájdete aj základné japonské slovíčka, počítanie po japonsky, písmo, etiketu, ale aj recepty na ryžové onigiri.

BELETRIA

O druhej v malej telocvični

Kniha je inšpirovaná zážitkami vnuka spisovateľky, ktorý je úspešným športovcom. Tretiak Daniel najradšej zo všetkého hrá futbal. Jeho spolužiačka Baška chodí na tanečný odbor Školy umenia. Učiteľka tanca Matilda chce na akadémiu Školy umenia naštudovať muzikál, akúsi Pomádu. Potrebujú minimálne jedného chlapca a Baška je presvedčená, že Daniel to zvládne. Táto knižka je ako detstvo. Trocha športu, trocha tanca, kopec dobrých kamarátov a možno aj náznaky prvej lásky.

Kniha je doplnená ilustráciami Daniely Krajčovej.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa