12.9 C
Zilina
29. mája 2024

Zomrel bývalý riaditeľ žilinskej nemocnice Ladislav Augustín

14. apríla sme na našej stránke blahoželali Ladislavovi Augustínovi ku krásnym 90. narodeninám. Dnes oznamujeme jeho odchod na večnosť, kam sa odobral 1. mája 2024. V poslednom rozhovore, ktorý poskytol našej redakcii na sklonku minulého roka sme ho spoznali ako vskutku skvelého človeka (https://www.mojtyzden.sk/tema/ladislav-augustin-riaditel-mnohych-talentov/).

MUDr. Ladislav Augustín
Ladislav Augustín ako mladučký lekár.

Neustále sa v spomienkach vracal k svojej práci v nemocnici, ku kolegom, spolupracovníkom, priateľom, pacientom. Nemocnica bola neoddeliteľnou súčasťou jeho života a tam sme sa s ním, paradoxne, stretli aj pri našom rozhovore. Rád a s láskou jej venoval svoj čas, nasadenie a schopnosti. Na tom, čo v nej vďaka svojmu manažérskemu talentu, ktorý uprednostnil pred odbornou lekárskou praxou vybudoval, stavia nemocnica doteraz. Ako riaditeľ poznal azda každého zamestnanca a keďže vedel, že jednotlivé oddelenia sú v dobrých rukách spoľahlivých primárov, mohol sa venovať jej rozvoju.

MUDr. Ladislav Augustín
Takto si MUDr. Ladislava Augustína mnohí pamätajú ako riaditeľa žilinskej nemocnice.

Aj napriek vysokému veku sypal z rukáva všetky mená, dátumy, udalosti, súvislosti i vtipné zážitky. I keď jeho život a štúdiá neboli vždy najľahšie, spomínal len na to pekné, dobré, veselé. A taký ostane aj v spomienkach všetkých, ktorí ho poznali. Bolo nám cťou, stretnúť Vás, pán riaditeľ.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa