15.7 C
Zilina
14. júla 2024

Vyzdobené Gbeľany

Každoročne po Kvetnej nedeli rozkvitne do krásy aj námestie v Gbeľanoch. „Na veľkonočnú výzdobu námestíčka ma nahovorila pred rokmi Evka Hartmanová. A tak sme si sadli a každá povedala svoju predstavu. Ja som nakreslila postavičky, ktoré nám potom z dreva vyrezal Martin Vojtek. Namaľovali sme ich, nakúpili vajíčka a stužky a paráda bola na svete,“ hovorí Jana Vašková z Gbelian.

Popri mnohých aktivitách nezanedbá ani túto každoročnú príjemnú povinnosť, vlastne už tradíciu. „Pomáha mi aj dcéra, ale tiež deti, keď idú okolo, niečo nám podajú alebo sa len prizerajú.“

Šikovné ženičky sú rady, keď okoloidúci domáci či návštevníci Gbelian potešia oko na veľkonočnej dekorácii, veď radosť k jari patrí a aj takto sa z obyčajného dňa stane pár príjemných chvíľ.

Ešte dodajme, že Jana Vašková žije aj folklórom a je jednou z tých, ktorí sa venujú sa deťom od 3 do 9 rokov vo folklórnom súbore Bylinky z Gbelian. Pred  pár dňami získali v Súľove Hradnej strieborné pásmo v súťaži Vidiečanova Habovka 2024 v kategórii spevácke skupiny. Gratulujeme.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa