14 C
Zilina
19. júna 2024

Trhovisko pre Žilinsko s novým názvom na novom mieste

Po menšej prestávke sa Trhovisko pre Žilinsko presunulo na žilinské sídlisko Solinky. Nájdete ho v areáli bývalých Zberných surovín na Osikovej ulici. Pod názvom Klub Družina – Akcie Sebestačného Slovenska ponúkajú predajci rôzny tovar na väčšej ploche ako doteraz. Poslednú májovú sobotu sme navštívili toto staronové trhovisko.

Na svoje si prišli milovníci tradičného domáceho pečiva od Zuzkine dobroty, ktorá napiekla domáce štrúdle, moravské a hanácke koláče, bryndzovníky a kapustníky. Tieto dobroty patria medzi trhovnícke stálice a Zuzka ich pečie s láskou.

Kedže jar je už v plnom prúde, nechýbali zdravé sirupy s poctivým zložením a pravou chuťou. Vyskúšali sme liečivý púpavový sirup od Gazdovstvo u Gálisa, a agátový a bazový od Martiny Slížkovej, ktorá mala v ponuke aj domáce džemy bez konzervantov, tinktúry a kozmetiku. Nás zaujali mydielka a tuhý vlasový šampón.

Stánok jabĺčok a všeličoho iného od Jablkový raj nechýbal ani teraz. Okrem slovenských jabĺčok rôznych odrôd ako Gala, Fuji, Ontario či Granny Smith, boli v ponuke 100% šťavy, sušené ovocie, cestoviny a múky.

Stánok pletených hračiek od Klara Daša Veselá hýril farbami. A hneď vedľa ste mohli nájsť širokú ponuku bižutérie, ozdobných zápichov a vypletaných keramických hrnčekov.

Tak, ako v minulosti na Jarnej, aj teraz si prišli na svoje priaznivci prírodnej kozmetiky. Predávajúce ich vyrábajú poctivo a s láskou k prírode. Okrem skrášľovacích produktov boli v ponuke aj rôzne masti a tinktúry. Zaujali nás produkty od full of nature. Krémiky, oleje, balzamy na pery, prípravok proti poteniu a tinktúry predávali sympatické Paula a Rovena Šebánová, ktoré nám ešte porozprávali tak trochu o sebe, aj o ďalších svojich aktivitách.

Stánok Jaroslavy Hrtánkovej s prírodnou kozmetikou a tinktúrami zdobili aj nádherné kytičky ako z babičkinej záhrady.

Dostali ste chuť na zdravé mlsanie bez konzervantov? V stánku kúsOKzdravia ste mohli nájsť domáce sušienky a mini brownies koláčiky.

Pre hladných nakupujúcich sa už od rána varil guláš a v tejto tradícii sa bude pravdepodobne pokračovať. Podľa posledných informácii bude trhovisko otvorené aj najbližšiu sobotu, takže môžete nákupom sebe dopriať kvalitu a zároveň podporiť túto komunitu.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa