14 C
Zilina
19. júna 2024

Zábavné ihrisko na školskom dvore

Žilina – Počas prázdnin pribudlo na školskom dvore ZŠ Hollého maľované ihrisko z dielne Kataríny Jančaříkovej. Pomaľovaná plocha bude slúžiť na rozvoj hrubej motoriky u detí a podporu zdravia a pohybu. Využívať ho budú aj deti z tamojšej materskej školy.

Húsenica naučí deti abecedu.

Materskú školu, Andreja Kmeťa 15, Žilina s Elokovaným pracoviskom na Hollého ulici navštevuje v tomto školskom 183 detí vo veku od 3 do 6 rokov. O chod školy sa stará 19 pedagogických zamestnancov, 3 pedagogickí asistenti učiteľa a 1 sociálny pedagóg.

Emotikony ich naučia pomenovať emócie.

„Naša škola podporuje celostný rozvoj osobnosti dieťaťa s rozvojom emocionálnej inteligencie u detí. Od minulého školského roku sa vďaka rekonštrukcii naša materská škola rozrástla o 2 triedy. Presťahovali sme sa do novo zrekonštruovanej budovy bývalej ZŠ. Na kmeňovom pracovisku sme vymenili podlahy a elektroinštaláciu,“ hovorí  Mgr. Michaela Nováková.

A žabka ich prinúti poskákať si po listoch.

Telocvičňu využívajú v areáli na Hollého ulici. Pohyb detí podporujú krúžkami, napríklad v krúžku zumby a tiež výcvikmi – predplaveckou prípravou, korčuľovaním a v neposlednom rade pravidelnými pobytmi vonku na školskom ihrisku či vychádzkami do blízkeho okolia. Od tohto školského roka to bude aj zábavno-náučná forma pohybu na maľovanom ihrisku.

Michaela Nováková z MŠ a manželia Jančaříkovci pri odovzdávaní ihriska.

Snímky: autorka

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa