14 C
Zilina
19. júna 2024

Majstrovstvá v lúštení krížoviek vyhrali Žilinci

Žilina – Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov usporiadal pred pár dňami veľké lúštiteľské stretnutie. Do viacerých súťaží sa mohol prihlásiť ktokoľvek a príležitosť tak dostali nielen skúsení lúštitelia, ale aj začiatočníci.

Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov, 13. Majstrovstvá Slovenska družstiev v sudoku o putovný pohár SZHaK a Sudoku pre každého, lúštenie krížoviek a hádaniek.

Žilinci zlatí

V kategórii Sudoku pre každého súťažili pokročilí i menej skúsení. Skupina pokročilých odštartovala súčasne kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta 2024. Víťazom 13. Majstrovstiev Slovenska (MS) v sudoku družstiev pre 3-členné tímy sa stalo púchovské družstvo Gumkáči, na druhom a treťom mieste skončili tímy K1Z z Bratislavy a Hron z Banskej Bystrice. Sobotňajší program pokračoval 30. 9. 2023 MS v riešení krížoviek a hádaniek družstiev. Z deviatich 3-členných družstiev sa na 1. mieste umiestnilo družstvo Žilinci – Jaroslav Jablonský, Igor Jakubček a Peter Paďour. Tesne porazili bratislavských Dunajcov a na treťom mieste skončili Gorali zo Starej Ľubovne. Po viacerých druhých a tretích priečkach sa tak Žilinci po deviatich rokoch opäť tešia z prvého miesta.

Víťazné družstvo Žilincov – zľava Peter Paďour, Igor Jakubček a Jaroslav Jablonský.

Prišli aj nové tváre

Nedeľňajšiu súťaž, 43. Memoriál Ľ. Feketeho v riešení krížoviek a hádaniek organizovali žilinskí členovia SZHaK. Zúčastnilo sa na nej takmer 30 súťažiacich z celého Slovenska. „Krížovky najlepšie vyriešil Ján Turek z Popradu a v hádankách triumfoval Ján Psotný z Nového Mesta nad Váhom. Veľkým plus a potešením zároveň je pre nás účasť nových tvárí, čo znamená, že tento koníček opäť získava popularitu vo verejnosti,“ povedal Peter Paďour, predseda krúžku Žilinci.

Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov, 13. Majstrovstvá Slovenska družstiev v sudoku o putovný pohár SZHaK a Sudoku pre každého, lúštenie krížoviek a hádaniek.
Na fotografii Žilinci „B“ (zľava Peter Šugár, Miroslav Gomola, Erich Dressler). Prví dvaja menovaní poňali súťaže aj ako prípravu na Majstrovstvá Slovenska v „pub kvízoch“.

Na sneme SZHaK si členovia zvoli nové vedenie SZHaK, novelizovali Zásady hospodárenia, prebrali novinky v Turnajovom poriadku a zaoberali sa televíznou reláciou Lov slov, do ktorej SZHaK pripravuje podklady. Predsedom SZHaK aj naďalej ostáva Ján Farkaš.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa