10.7 C
Zilina
20. mája 2024

Bežecká séria Behaj lesmi odštartovala v Devíne, za každého účastníka zasadia strom

Prvé preteky 4. série mali svoj štart v historickom centre bratislavského Devína. Pekné počasie prilákalo na štart viac ako 1200 bežcov, ktorí sa vydali objavovať lesné traily a kopce.

Bežecká séria Behaj lesmi, ktorej 4. ročník odštartoval pretekmi v Devíne, sa za posledné roky teší narastajúcej popularite. Pre nadšencov trailových behov sú aj tento rok pripravené zaujímavé trate v rôznych kútoch Slovenska. Toto podujatie spája profesionálnych bežcov a nadšencov a prináša radosť z pohybu a pobytu v prírode. Celá séria kladie veľký dôraz na životné prostredie. Ako avizuje samotný organizátor, aj tento rok vysadí po jednotlivých pretekoch, v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky, jeden strom za každého účastníka.

Pretekári si mohli vybrať z dvoch dĺžok tratí – kratšej 12 kilometrovej a dlhšej 22 kilometrovej. Pre najmladších boli pripravené detské trate s dĺžkami 100, 500 a 1000 metrov. Súčasťou podujatia bol aj charitatívny 5 kilometrový beh a tímové súťaže.

Na štart najdlhšej trate sa postavilo približne 200 odvážlivcov. Medzi mužmi bol najrýchlejší Marek Lenčéš s časom 01:34:59. Medzi ženami bola najrýchlejšia Monika Chramcová s časom 01:58:04.

Na kratšiu trať si trúflo vyraziť takmer 500 pretekárov. Najrýchlejším pretekárom sa stal René Valent s časom 00:49:27, medzi ženami dominovala Katarína Došek s časom 01:00:55.

Séria pokračuje pretekmi v Slovenskom raji (08.06.2024) a Bachledovej doline (29.06.2024). Počas leta sú na programe ďalšie dve kolá, obe v žilinskom kraji. V júli čaká na bežeckých nadšencov malebná Veľká Fatra, kde sa pretekári počas trate budú môcť pokochať výhľadmi na Nízke Tatry. V auguste sa celá séria presunie do rozprávkových Čičmian, kde okrem maľovaných domčekov budú môcť bežci zavítať do nedotknutých lesov Strážovských vrchov.

TERMÍN: 13.07.2024, Veľká Fatra

TERMÍN: 17.08.2024, Čičmany