2.3 C
Zilina
01. marca 2024

Dnes varí on

Keď si život v domácnosti alebo v kuchyni začnú muži všímať, objavia množstvo nástrah a noviniek, o ktorých dosiaľ ani netušili. Napríklad včera Jano zistil, že arašidy majú jeden konček, ktorý keď stlačí, tak sa rozlúsknu skôr, ako keď stlačí ten opačný. Prišiel na to po dlhom skúmaní a troch vreckách vylúpaných arašidov. Tešil sa z toho celý večer. Zlatý!

Arašidy, to je nič. Milena sa obávala toho najhoršieho. Približne každých desať rokov sa Jano rozhodne niečo uvariť. Ten čas nastal. Tretíkrát od sobáša. Teda ak nepočíta párky, kávu, čaj, to by bolo inak vysoké číslo! Tento raz sa rozhodol pre syrovú roládu. Takže latka nastavená pomerne vysoko, ale veria si. „Ty len pekne seď v obývačke, daj si kávičku a keď si ju budeš variť, urob aj mne a ja ti len ukážem výsledok.“ Tak sa Milena riadi pokynmi. Urobí kávu, sedí a čaká. „Myslíš, že ten tvrdý syr v tom sáčku je už dosť uvarený a mäkký?“ Milena sa ide pozrieť. „Dosť. Už ho vyber a hneď rozvaľkaj,“ nenápadne mu naznačuje ďalší postup, aby nebol z výsledku svojej práce sklamaný. „Bože, však viem,“ reaguje roztrpčene Jano. Tak vedz. „Ten syrokrém a maslo, to mám vymiešať spolu alebo to mám natrieť jedno na druhé?“ „Spolu, miláčik a daj do toho aj horčicu, soľ a trochu mletého čierneho korenia,“ opäť sa Milena vnucuje so svojimi radami.

Jano niečo zamrmle, Milena presne vie čo, ale nereaguje. Počuje, krája kapiu, bomba, plnku už natrel. „Myslíš, že takéto kocky alebo radšej menšie?“ Nežnejšia polovička opäť vstáva z gauča a radí menšie kúsky. Nenápadne, aby nepodryla jeho autoritu a vážnosť, podsúva mu medzi nachystané ingrediencie aj šunku, lebo ju nemal ani vybratú z chladničky. A pre vegetariánsku verziu sa určite nerozhodol. Nestálo je to za ten nenávistný pohľad. Asi po desiatej otázke už jej došla trpezlivosť. Tie turistické prechody z obývačky do kuchyne ju síce omrzeli už pri piatej, ale hecovala sa, že to dá, nie je predsa slaboch. A keďže jedenásta otázka bola: „Mám to dať tuhnúť do chladničky alebo na okno,“ nebolo už treba sa rozčuľovať. Roládu Jano spravil a dokončil úplne sám.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa