27.4 C
Zilina
22. júla 2024

Žilinské kultúrne leto očarí pestrým programom

Už od minulej soboty 22. júna prebieha program žilinského kultúrneho leta, ktoré začalo podujatím Spevy národov v rámci 14. ročníka Medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Voce Magna.

Žilinské ulice, parky a námestia počas letných týždňov opäť ožijú sviežim kultúrnym programom. Obyvatelia i návštevníci mesta sa môžu tešiť na množstvo hudobných, tanečných, divadelných či športových podujatí. V ponuke nechýbajú ani zaujímavé workshopy a lákavé príležitosti na získanie nových gastro zážitkov.

Začiatok júla sa bude niesť v športovom duchu. Žilina bude hostiť Majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov, ktoré odštartuje oficiálny otvárací ceremoniál 3. júla. V rámci neho vystúpi na Mariánskom námestí skupina Polemic.

Mariánske leto je už tradičnou súčasťou programu a aj tento rok ponúkne zaujímavé hudobné vystúpenia. Záver každého pracovného týždňa bude na Mariánskom námestí venovaný inému žánru, aby si každý prišiel na svoje. Zastúpenie bude mať folklór, rock pop, country folk, vážna a dychová hudba. Súčasťou bude aj obľúbený Stredoveký deň, Kinematograf, Tvorivé remeselné dielne či Dožinky.

V Rosenfeldovom paláci pre vás pripravili besedu o známej spisovateľke Fride Kahlo, predstavia vám knihárku Lidu Mlichovú a kreatívne duše potešia tvorivé dielne.

V Krajskej knižnici Žilina si môžete vyskúšať šermiarsky tréning, mozog si precvičíte v šachových súťažiach a naučíte sa pod odborným dohľadom kresliť portrét či krajinu.

Na Vodnom diele Žilina budú prebiehať bežecké preteky Rotary Night Run & Inline a priaznivci plážového volejbalu si môžu prísť na svoje v eXtreme parku na finále beachvolejbalovej ligy.

Podujatia sa budú konať aj v žilinských parkoch. Nenechajte si ujsť kultúrne stredy v Parku SNP, počas ktorých sa akusticky predstavia hudobníci, alebo sa o program postará žilinská mládež. Pre najmenších sú každú stredu pripravené obľúbené divadielka v Sade na Studničkách, pre dospelých zas ranná joga v Parku Ľudovíta Štúra.

Užiť si netradičný pohľad na naše mesto budú môcť návštevníci Burianovej veže počas večernej prehliadky. Pestrý program si pripravila aj Tržnica Žilina, ktorá bude súčasťou kultúrneho leta prvýkrát.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa