28.5 C
Zilina
22. júla 2024

Žilinská detská univerzita opäť otvára svoje brány

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity organizuje jednotýždňovú aktivitu pod názvom Žilinská detská univerzita (ŽDU) v rámci „bakalárikovského“ a „inžinierikovského“ štúdia – s programom nazvaným „bakalárik“ a „inžinierik“.

Témy prednášok sú síce odborného rázu, ale prispôsobené veku a záujmom detí. Zvedavé a aktívne deti môžu po prednáške klásť vyučujúcim otázky. Obedy počas štúdia sú zabezpečené v stravovacom zariadení ŽU, takisto pitný režim a pedagogický dozor. Deti majú indexy ako vysokoškolskí študenti. Na prvom stretnutí dostanú tričko s logom Žilinskej detskej univerzity a knihu s vybranými prednáškami. Štúdium je ukončené promóciou za prítomnosti rodičov a príbuzných, na ktorej dekan FEIT študentom odovzdá diplomy a prizná titul „bakalárik“ alebo „inžinierik„.

Tento ročník prináša nové prednáškyAkú farbu má vesmír,  Vyrob si sámCestou do histórie a Zvuky a hluky od vyučujúcich z akustického oddelenia TU Zvolen. Deti navštívia zrekonštruované Dopravné laboratórium a novootvorené Centrum popularizácie vedy – MOTIO.

Už tradíciou je interaktívna výstava Krajina vĺn, kde sa deti zoznámia s rôznymi vlnovými procesmi od mechanických po elektromagnetické vlny, optiku, lasery a holografiu. V programe nebudú chýbať ani zážitkové prednáškyAko svietia polovodiče, Oheň – dobrý sluha, ale zlý pán, Elektrotechnika pre deti.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa