3.5 C
Zilina
24. apríla 2024

Karate a jeho možnosti

V sobotu 6. apríla sa v Základnej škole slovenských dobrovoľníkov v Budatíne uskutoční od 9.00 do 14.00 h športové podujatie mládeže pod názvom Budatín karate cup 2024. Verejnosť bude mať možnosť zhliadnuť zápolenia mnohých mladých nadšencov tohto bojového športu a umenia z oddielu AC UNIZA Karate klub Žilina a aj z iných oddielov zo SR. Noví i skúsenejší členovia vo veku od 5 do 14 rokov budú súťažiť na tatamy v kategóriách boja – kumite, ale aj súborných cvičení jednotlivcov – kata. V priamej konfrontácii pred rozhodcovskou komisiou i verejnosťou získajú dokonalý prehľad o svojej trénovanosti a športovej príprave v tomto zaujímavom a všestrannom bojovom športe – umení s tradíciami v Japonsku.

Karate nepozná vekové obmedzenia a rozvíja človeka komplexne. Elena Cisariková (v strede) je zo žilinského klubu a len nedávno sa stala majsterkou Slovenska.

Ako je známe, karate vhodným a bezpečným spôsobom postupne rozvíja myseľ i telo mladých i starších cvičencov a je možné osvojovať si ho, zdokonaľovať v útlom veku až do jesene života. Ide o kultivovanie, budovanie a sústavné zdokonaľovanie celého človeka. Vhodným spôsobom zapája a tréningovým procesom zahŕňa nielen telesné dispozície, ale aj samotnú psychiku. Je už tradične celosvetovo uznávané. Napomáha pri všestrannom rozvoji, vývoji a formovaní najmä mladej osobnosti, pričom neustále ponúka pestrú paletu zaujímavých cvičení, dobrý kolektív, odborné trénerské zázemie, a tým napĺňa zdravé životné sebauvedomenie ľudí v spoločnosti. Karate nielen ponúka, ale aj prakticky vnáša mnoho zaujímavých prínosov do športového, osobného i pracovného života človeka, a krásne naplnenie voľnočasových aktivít detí a mládeže. Zaujalo už viacero generácií, a tak aj v súčasnosti má každý možnosť prejsť postupným prechodom z hľadiska až na jeho javisko, do dodžó – telocvične. Žilinský oddiel, ktorý tohto roku oslávi už svoju štyridsiatku, je toho svedkom, a preto vás pozýva nielen na podujatie, ale aj do svojich radov, pričom najbližší nábor do krúžkov detí a mládeže bude v septembri.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa