14 C
Zilina
19. júna 2024

Deň detí v Žiline a okolí – veľký prehľad – aktualizované

Sviatok, na ktorý čakajú všetky deti, sa blíži. Už tento víkend začínajú mnohé akcie. Počasie by sa malo podľa predpovedí umúdriť, a preto hor sa spolu s ratolesťami oslavovať.

25. máj, Varín

Obec Varín srdečne pozýva všetkých občanov aj návštevníkov spoločne osláviť 770. výročie prvej písomnej zmienky o obci Varín a zároveň Medzinárodný deň detí.

26. máj, Žilina

Na Poštovej sa nudiť nebudete. Čaká vás množstvo aktivít – súťaže, vzdelávacie aktivity, športové výzvy, kreatívne dielne, sadenie rastliniek, ktoré si zoberiete domov a hudobný program.

26. máj, Rajec

Doprajte si spoločný zážitok s vašimi deťmi. Novinka v sebe spája naživo hraný koncert s hercami a hudobníkmi a vďaka filmovej projekcii sa prenesiete do tajomných kútov Spievankova a zažijete naozajstné kúzla… stanete sa súčasťou rozprávky!

31. máj, Rajec

Mesto Rajec pozýva všetky deti na námestie SNP, kde je pripravený bohatý program. Nebudú chýbať skákacie atrakcie, rôzne súťaže a mnoho iného.

31. máj, Žilina

Máte radi prírodu? Príďte do lesoparku spoločne osláviť Deň detí. Divadielko Dvor zázrakov, súťaže, hry, maľovanie na tvár, tvorivé dielne a ukážka Dog frisbee spestria vaším deťúrencom poobedie. Budú sa piecť aj špekáčky netradičným spôsobom.

31. máj, Bytča

Oddychová zóna „Na Kaplnke“ bude v piatok 31.5.2024 patriť deťom. Mesto Bytča a CVČ Bytča pripravili pre malých návštevníkov zaujímavý program, súťaže a sprievodné aktivity. Podujatie začína v poobedňajších hodinách. Deti môžu súťažiť v ôsmich disciplínach, kde hlavnou myšlienkou bude lúčne kráľovstvo a hmyz. Po disciplínach vystúpia mažoretky Meryll. Od 17.00 hod. sa deťom bude venovať obľúbený detský zabávač Ujo Ľubo a zábava bude pokračovať koncertom speváka Tomáša Bezdedu.

31. máj, Čadca

Deti v Čadci čakajú pred Domom kultúry mnohé akcie. Zaujímavosťou bude detské divadlo Zuzany Haasovej – Haaf, ukážky policajnej kynológie, penová show, rôzne súťaže, workshopy a maľovanie na tvár.

1. jún, Lietavský hrad

Milujete historickú atmosféru? Urobte si výlet na krásny hrad Lietava. Čaká vás tam bohatý program a nádherné výhľady na okolie. Vaš deti sa nudiť rozhodne nebudú. Kto by odolal jazde na koni, či bublinkovej diskotéke? Nebude chýbať tombola a malé prekvapenie pre každé dieťa v kostýme rozprávkovej postavičky.

1. jún, Žilina

Aj v centre mesta Žilina si deti prídu na svoje. Deň detí sa v meste Žilina bude konať v sobotu 1. júna od 10. do 14.00 hod. v Sade SNP. Pre deti budú pripravené zábavné súťaže. Za účasť na každej disciplíne získajú pečiatku a za nazbierané pečiatky sladkosť a symbolickú odmenu. Po splnení úloh si môžu vyzdvihnúť balón a pri registrácii deti obdržia aj lístok na cukrovú vatu. Malých i veľkých potešia ukážky psích trikov, dynamického športu dogfrisbee, záchranárskej kynológie či zážitkové hry pre deti so psíkmi. Organizátori si v spolupráci s Bábkovým divadlom Žilina pripravili aj dve divadielka O líštičke a O škaredom káčatku. Deti si tiež budú môcť obzrieť policajné auto a sanitku, či sa vyšantiť v bublinovej zóne na Námestí Andreja Hlinku.

2. jún, hrad Strečno

Celodenný program pre malých aj veľkých pre vás pripravuje Považské múzeum. Tento rok bude podujatie Deň detí na hrade Strečno spestrené aktivitami spojenými so známou rozprávkou. Návštevníkov čaká cesta hradom inšpirovaná rozprávkou Sedem zhavranených bratov. Deti sa tak stanú súčasťou príbehu a prostredníctvom rôznych úloh budú pomáhať Bohdanke zachrániť svojich zakliatych bratov. Stretnú sa s bylinkárkou, princom, vyskúšajú si svoju zručnosť, kreativitu aj vytrvalosť. Tešiť sa môžete aj na sokoliarov, historický šerm a divadelné predstavenie.

2. jún, Kysucké Nové Mesto

V Kysuckom Novom Meste pripravuje Centrum voľného času akcie na tému – Cesta rozprávkovým mestom. Môžete sa tešiť na rozprávkové bytosti, hry, súťaže a sladkú bodku na záver v podobe balíčka.

2. jún, Vychylovka

Návštevníci a najmä deti sa môžu tešiť na zábavný, ale zároveň náučný program, ktorý sa začne o 10.00 hodine a bude trvať do 15.30 hodiny. Na návštevníkov čaká výstava hasičskej techniky pozostávajúca z exponátov Dobrovoľného hasičského zboru Vychylovka, ďalej výstava Ornament, prezentujúca ornamentálnu výzdobu na Kysuciach. Hasiči pripravili aj rôzne aktivity. Hneď vedľa kaplnky si deti môcť vyskúšať prekážkový beh, plazenie sa v hasičskom tuneli a veru nejedeno sa pri tom poriadne zapotí. Zaujímavé bude aj súťaženie pomocou ručných striekačiek tzv. džberoviek, kde si deti vyskúšajú svoju šikovnosť pri mierení na terč. Okrem spomenutých aktivít sa môžu tešiť na remeselníkov, penovú šou, maľovanie na tvár, glitter tattoo, vrkoče z kanekalonu a rôzne iné prekvapenia či rozprávkové postavičky.

3. jún, Žilina

Kreslili už vaše deti niekedy na mestský chodník? Pri Krajskej knižnici v Žiline budú mať príležitosť. Deň detí v knižnici bude plný prekvapení. Čakajú vás tvorivé dielne, súťaže a vedomostné hry. V prípade priaznivého počasia sa všetko odohrá v Literárnom parku za knižnicou. Na záver bude pre deti prichystaná malá odmena.

9 – 12. jún, Oravská Lesná

Organizátori pozývajú všetky deti do rozprávky na Oravskej lesnej železnici v Oravskej Lesnej. Najmenší návštevníci sa prenesú do krajiny „Za siedmimi horami“, kde sa stretnú so Snehulienkou, dobrým kráľom, zábavným šašom, veselými trpaslíkmi, ale aj zlou kráľovnou, ktorá vlastní čarovné zrkadlo.  Na deti čaká nevšedný rozprávkový príbeh plný kúziel, zábavy a interaktivity.  Súčasťou podujatia je nezabudnuteľná jazda vláčikom cez rozprávkový les.

Podujatie začína 30 min. pred odchodom vlaku. Vlaky premávajú podľa aktuálneho cestovného poriadku.
9. 6. 2024 (nedeľa) je možné zakúpiť vstupenky aj online na www.oravskemuzeum.sk.
Jazdy s programom: 11.00, 13.00, 14.30, 16.00 hod.

10.6. – 12. 6. 2023 je nutné sa na podujatie vopred objednať: 0905 500 646; pokladnaolz@oravskemuzeum.sk

Vstupné: dospelí – 7€; deti / študenti / seniori – 3,50€; deti do 6r. bez nároku na miesto (sedenie na kolenách rodiča) – 1€; *

*  Pri jazde parnou lokomotívou – vstupné: dospelí – 10€; deti / študenti / seniori – 5€; deti do 6r. bez nároku na miesto – 1€

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa