3.5 C
Zilina
24. apríla 2024

4. nominácie do súťaže Kniha Horného Považia 2023

 

Milí čitatelia a priaznivci Krajskej knižnice v Žiline!

Už len do 29. februára 2024 máte možnosť nominovať knihy do súťaže Kniha Horného Považia 2023 – nominačný list. Nominované môžu byť knihy, ktoré boli vydané v roku 2023, sú späté s regiónom Horného Považia tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti a bolo im pridelené ISBN.

4. nominácie – KHP 2023

Ľubica Bátoryová

Klárka a Snehuľko

Škôlkarka Klárka je na vozíku, má však bohatú fantáziu a rozumie zvieratám. Snehuľko je plyšová hračka, no vďaka Klárkinej fantázii ožíva – je z neho múdry a odvážny psík. Nerozluční kamaráti zažijú veľa vtipných aj napínavých dobrodružstiev.

BELETRIA

Zostavovateľky: Henrieta Moravčíková, Laura Krišteková

Správa o slovenskej architektúre

Kniha formou pútavých esejí analyzuje architektonickú situáciu na Slovensku. Zaznamenáva hlavné trendy v súčasnej architektúre a diela, ktoré ich ilustrujú. Žilinu prezentujú Vila Bôrik, Neologická synagóga a Športová hala.

ODBORNÁ LITERATÚRA

Zuzana Balašovová Donátová

Vážne-Nevážne II.

V knižke sa pokúsili autori zobraziť bežný život. Vzťah ľudí v období krásnej mladosti ale aj zrelom vzťahu. Vykresľujú humor a vtip aj v situáciách, kde je ho nedostatok. Knižka je akýmsi zamyslením sa vo veršoch, ktoré dopĺňa šikovná ceruzka Vlada Javorského.

BELETRIA

Marcela Poláčková

Zajtra

Kniha básní Marcely Poláčkovej s názvom Zajtra, originálnym spôsobom pretavuje do veršov svoj zložitý svet, ten vonkajší aj vnútorný.

BELETRIA

Vladimíra Krajčiová

Skúšky a priateľstvá zvieratiek

Sedemnásť pútavých príbehov o zvieratkách z dvora, ktoré každý deň podstupujú skúšky priateľstva. Básničky sú vo forme rýmovačiek a podnecujú deti ku kreatívnemu mysleniu. Ponorte sa do zaujímavých dobrodružstiev, ktoré dodajú čaro vašim spoločne stráveným chvíľam!

BELETRIA

Dávid Dziak, Iveta Gal Drzewiecka (eds.)

Svetom COOLtových kníh pre deti.

100 + 1 tipov pre teba a pre mňa

V publikácii nájdete 101 hesiel o zaujímavých knihách od známych spisovateľov, ako napríklad Ľubomír Feldek, Milan Ferko, Katarína Kerekesová, Toňa Revajová a sú určené pre čitateľov do 10 rokov. Všetky heslá obsahujú karikatúrny portrét spisovateľa ktorý vytvorili spoluautori knihy, krátke predstavenie autora ale aj odporúčanie na ďalšie autorove knihy.

ODBORNÁ LITERATÚRA

Dávid Dziak, Iveta Gal Drzewiecka (eds.)

Svetom COOLtových kníh pre násťročných.

100 + 1 tipov pre teba a pre mňa

V publikácii nájdete 101 hesiel o zaujímavých knihách od známych slovenských aj svetových spisovateľov, ktoré sú určené pre čitateľov od 11+ rokov. Všetky heslá obsahujú karikatúrny portrét spisovateľa,  ktorý vytvorili spoluautori knihy, krátke predstavenie autora ale aj odporúčanie na ďalšie autorove knihy.

ODBORNÁ LITERATÚRA

zostavovateľ Peter Šimko

Dejiny cestnej dopravy na Slovensku III.

Zborník z vydavateľstva Považského múzea v Žiline, obsahuje výber príspevkov z konferencie Nové poznatky z dejín cestnej dopravy na Slovensku, ktorá sa konala 26. – 27. apríla v Žiline. Prináša nové informácie a zaujímavosti viažuce sa k dejinám ciest a dopravných prostriedkov na Slovensku.

ODBORNÁ LITERATÚRA

Martin Turóci, Dušan Lichner

Slovenské lesné železnice

Publikácia približuje okrem osudov Kysucko-oravskej lesnej železnice aj históriu ďalších lesných železníc na Slovensku. Plnofarebná recenzovaná publikácia zaujme čitateľov aj vďaka bohatému obrazovému materiálu.

ODBORNÁ LITERATÚRA

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa