14 C
Zilina
19. júna 2024

Rabac – skvostná perla Istrie

Ak ste fanúšikmi Jadranského mora a uprednostňujete sviežosť zelenej Istrie, malé prístavné mestečko Rabac na juhovýchodnom pobreží je pre vás ideálnou voľbou. Priezračné more a nepreplnené pláže vyhľadávajú turisti preferujúci pokojnejšiu dovolenku. Ubytovať sa môžete v apartmánoch, ktoré síce preveria vašu kondíciu pri ceste do kopca, ale zato odmenia nádherným výhľadom. Pre náročnejších sú tu hotelové komplexy a na svoje si prídu aj prívrženci kempovania.

Pláží je na výber niekoľko. Maslenica, ktorá je pri kempe s kompletným vybavením, ponúka kúpanie najmä pre rodiny s deťmi, s pozvoľným vstupom do mora a štrkovou plážou. Doslova exkluzívne pláže sú Girandella a Lanterna. Nájdete tam všetko. Kamienky, drobný štrk, členité skalnaté či vybetónované plochy. Nechýbajú slnečníky a ležadlá za poplatok. Priezračné more má farbu, ktorá hrá rôznymi odtieňmi modrej a zelenej, na niektorých miestach môžete zazrieť až indigovo modrú.  

Ak chcete zažiť niečo, čo sa vymyká klasike, nevynechajte pláž Prižinja. Prístup k nej je trochu komplikovaný, ale ak vás to neodradí, môžete zažiť niečo podobné ako Leonardo DiCaprio v známom filme. Už pár metrov pred cieľom niečo napovedá zhrdzavená informačná tabuľa a schátraný pozostatok malého dreveného domčeka. Toto miesto je úchvatné svojou naturálnosťou a vôbec neprekáža, že tu nie je žiadne plážové vybavenie. V mori pláva len pár ľudí a človek má chvíľami pocit, že patrí iba jemu.

Po celodennom užívaní si mora môžete večery stráviť prechádzkami po promenáde a ochutnávkou miestnych špecialít. Bezkonkurenčná zmrzlina prekvapuje veľkosťou porcie a chuťou. Reštaurácie sa predháňajú pozývaním turistov na večeru. Ponuka je väčšinou veľmi podobná, ľudia stoja pred stojanmi s jedálnymi lístkami a zvažujú, kde sa dajú nalákať. My sme vyskúšali reštauráciu LA PENTOLA a nesklamala. Jedlo bolo výborné, porcie tak akurát a  žoviálny, maximálne zručný čašník, akoby sa narodil pre túto profesiu. S interiérom sa krásne pohrali a celú atmosféru podčiarkli talianske melódie. Výhľad na more bol čerešničkou na torte.

Rabac rozhodne nie je na jedno použitie a určite sa sem chceme niekedy vrátiť.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa