14 C
Zilina
19. júna 2024

Deň detí na hrade Strečno sa niesol v znamení rozprávky

Ani spočiatku neisté ranné nedeľné počasie neodradilo množstvo návštevníkov, malých i veľkých, zažiť hradnú sviatočnú atmosféru. Hneď pri vstupe mohli vidieť Sokoliarov sv. Bavona a ukážku stredovekej kuchyne, o ktorú sa postaral Cech Terra de Selinan.

Tento rok bolo podujatie spestrené rôznymi aktivitami spojenými so známou rozprávkou Sedem zhavranených bratov. Deti sa počas cesty hradom stali akoby súčasťou príbehu a pomáhali Bohdanke zachrániť svojich zakliatych bratov. U bylinkárky si vyskúšali nájsť cestu z bludiska a pokračovali rôznymi úlohami, kde si preverili zručnosť. kreativitu a vytrvalosť. Na záver ich v kaplnke čakala Bohdanka, ktorej pomáhali vytvoriť košieľky pre zhavranených bratov a mohli tak prispieť k ich vyslobodeniu z prekliatia.

Na nádvorí hradu to taktiež žilo. Nechýbali tanečné vystúpenia, skupina historického šermu WAGUS a Divadlo na predmestí s predstavením Danka a Janka. Všetci sprievodcovia a sprievodkyne boli oblečení v nádherných dobových kostýmoch, čo umocňovalo stredovekú atmosféru.

Z mosta bolo vidieť nádhernú scenériu – hrad, ktorý sa vypína nad riekou Váh.

Stredovekom to žilo aj v „dedine“ Paseka, návštevníci si mohli obzrieť malebné domčeky a zakúpiť rôzne remeselné výrobky.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa