12.9 C
Zilina
29. mája 2024

Automobiloví nadšenci si v sobotu prišli na svoje

Sobotné predpoludnie v Žiline Za plavárňou, patrilo už po niekoľkýkrát automobilovým priaznivcom. Na podujatí s názvom Autá & Káva Žilina, sa prezentovali majitelia áut športových, tuningových či veteránov. Vítaní boli všetci, ktorí sa o akcii dozvedeli a atmosféra prilákala aj náhodných okoloidúcich. Voňavá kávička od Martella Caffe a sladké aj slané gofri od Gofri Žilina Since 1988 prispeli k potešeniu všetkých zmyslov.

Vitajte v svete, kde sa technológia stretáva s vášňou a výkonom. Športové automobily nie sú len prostriedkom pre dopravu, sú to skutočné umelecké diela, ktoré oslavujú inováciu, eleganciu a neuveriteľnú rýchlosť.

Tuningové auto sa dá ľahko rozpoznať podľa vonkajšieho výzoru, ale častokrát sa pravá tuningová sila skrýva v útrobách.

Je pekné pripomenúť si aj históriu automobilizmu. Takéto skvosty sme mali možnosť vidieť na podujatí.

Niekto to poňal humorne, niekto aktuálne a mladšie generácie sa mohli pobaviť na tom, ako kedysi vyzerali autá dnešných mužov zákona.

Jednoznačným favoritom mojej polovičky bol tento krásavec Audi R8. Aj keď dnešná doba nepraje spaľovacím motorom, je stále dosť ľudí, ktorí zachraňujú staré autá, alebo upravujú tie novšie. Nie je dôležité, či sa úprava týka vzhľadu alebo výkonu auta, či konečný výsledok je vonkajšia krása alebo tých pár sekúnd jazdy na max, keď sa človek môže cítiť voľný a nespútaný. Dôležitá je vášeň pre túto záľubu, ktorá by rozhodne nemala zaniknúť.

A na záver vám prinášame autentický zvuk Audi R8 z roku 2014.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa