3 C
Zilina
24. apríla 2024

Veľkonočný Malý trh v Novej synagóge


Možno to už nazvať tradíciou, že tak ako Vianočný, tak aj Veľkonočný Malý trh sa pravidelne koná pod kupolou Novej synagógy. Už 16. marca od 10.00 do 18.00 hod. sa budete môcť opäť prechádzať medzi stánkami šikovných ľudí z celého Slovenska, obdivovať ich tvorbu a podporiť ich. Ponuka bude ako vždy pestrá. Nájdete časom overených trhovníkov aj úplné novinky. Veríme, že okrem vašich očí a duší potešíme opäť aj vaše chuťové poháriky. Po prvýkrát sa totiž na Malom trhu objaví a jedlo pre vás bude pripravovať obľúbené vietnamské bistro NhaBe z Martina. Nebude núdza ani o sladké dezerty u ďalších predajcov.

Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik, kde sa budú môcť voľne pohrať. Projekt Malými Rukami, ktorý organizuje senzorické dielne pre malé deti, poskytne do kútiku senzorický materiál, s ktorým sa budú môcť deti zoznámiť. Ukrajinská komunita zas chystá dielničku, kde budú môcť zdobiť veľkonočné medovníčky.

Atmosféru trhu doplní živá hudba a príjemné posedenie vám ponúkne kaviareň Synagógy, v prípade pekného počasia aj jej terasa.

Zaplatením vstupného 3 € podporíte starostlivosť o národnú kultúrnu pamiatku. Deti majú vstup zadarmo.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa