15.7 C
Zilina
14. júla 2024

Romantický koncert – česká hudba v plnom lesku

Záver minulého týždňa patril českej hudbe. Nový šéfdirigent ŠKO František Macek uviedol prvý zo série koncertov venovaných Roku českej hudby. Tento rok je výnimočný pre český hudobný svet, pretože sa pripomínajú výročia narodenia a úmrtia významných osobností českého hudobného dedičstva, vrátane Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Josefa Suka, Vítězslava Nováka a ďalších.

Koncert bol zážitkom pre všetkých priaznivcov českej hudby, ktorí sa tešili na hudobné diela týchto skvelých skladateľov. Ako sólista Dvořákovho klavírneho koncertu sa predstavil svetoznámy český   klavirista Ivo Kahánek, ktorý svojím umením priniesol koncertu ešte väčšiu hĺbku a význam.

Na koncerte odzneli nasledovné skladby:                                                        

Bedřich Smetana – Scherzo z Triumfálnej symfónie op. 6

Antonín Dvořák – Klavírny koncert g mol op. 33

Vítězslav Novák – Slovácka suita op. 32

Klavirista, dirigent aj orchester uchvátili divákov svojím výkonom, a viacnásobný aplauz tomu nasvedčoval. Na záver koncertu, na počesť významných českých skladateľov a umelcov v sále, sa diváci zdvihli zo sedadiel, aby vyjadrili svoje uznanie a obdiv.

ŠKO sa spolu s vami teší na ďalšie koncerty venované Roku českej hudby a na zdieľanie týchto hudobných chvíľ, ktoré nás spájajú v láske k českej hudbe.

https://skozilina.sk/program/

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa