8.3 C
Zilina
11. júna 2026

Benefičný koncert dopadol na výbornú: Priateľská atmosféra a skvelí hostia potešili divákov

Pri príležitosti 20. výročia od založenia Regionálneho centra autistov v Žiline-Bánovej sa včera v žilinskom Dome odborov uskutočnil slávnostný galakoncert. Podujatie svojim vystúpením obohatili známi umelci a moderátor Marián Lechan.

Návštevníci, prechádzajúci cez foyer Domu odborov, si mohli zakúpiť výrobky ktoré vytvorili klienti centra, a tak prispieť na chod zariadenia.

Na úvod sa riaditeľka centra, doktorka pedagogiky Beáta Matušáková, poďakovala všetkým prítomným za veľkú účasť a popriala kvalitný umelecký zážitok.

O prvý hudobný vstup sa postarala známa žilinská skupina AYA.

Martinská skupina Pangea prispela k rozprúdeniu atmosféry.

Svojim umením sa predstavili aj klienti centra autistov Matej Bollo a Martin Bubeník spolu s asistentom Branislavom Šindelom a od divákov zožali úprimný potlesk.

Barbora Švidraňová potešila piesňou Čerešne od Hany Hegerovej.

S Tomášom Bezdedom spoločne zaspievali duet Mira Žbirku a Mariky Gombitovej V slepých uličkách.

Sólo vystúpenie Tomáša Bezdedu.

So svojimi pozitívnymi skúsenosťami sa podelili aj rodičia klientov centra.

Peter Cmorík ako jediný umelec z iného regiónu svojim „chraplákom“, známymi hitmi a humornými vsuvkami vyburcoval divákov k veľkému aplauzu.

Podujatia sa zúčastnil aj primátor Žiliny Peter Fiabáne, ktorý priblížil divákom pomoc mesta a poprial riaditeľke a centru všetko dobré a veľa síl do ďalšieho fungovania.

Ako posledná z umelcov vystúpila skupina Arzén s Jarom Gažom.

Na záver čakalo divákov prekvapenie v podobe spoločného vystúpenia, kde zaspievali pieseň Malý princ od skupiny AYA. Hudobníci s moderátorom pozvali na pódium aj riaditeľku centra Beátu Matušákovú, ktorej srdečne zablahoželali a nechýbala ani krásna torta v modrej farbe, ktorá je farbou autizmu a symbolizuje komunikáciu a porozumenie.

Podobné články

Video

Svetové dni tento týždeň

Chystá sa